החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מדרש רבא - תערוכות חדשות בבית קנר

תערוכות חדשות בבית קנר, גלריה עירונית לאמנות, ראשון לציון

מדרש רבא

ליאת איריס- מיצבים פיסוליים
תמר שחר- מיצב+וידיאו
אוצרת: אפי גן

פתיחה: מוצ"ש ה-5 באוקטובר בשעה 20:00

שתי התערוכות  'מדרש רבא' נושאות כותרת אחת המרמזת על 'מוצא' האמניות-בוגרות מצטיינות ו'טריות' מהמדרשה לאמנות בבית ברל, אחד מבתי הספר החשובים לאמנות.

ליאת איריס, בוגרת (2011),  הציגה בעבר תערוכת יחיד בגלריית המדרשה בתל אביב  (אוצר: בועז ארד) ובגלריה בטבעון (אוצרת: טלי כהן- גרבוז) מציגה בגלריה העירונית 3 עבודות פיסוליות הנקראות על ידה 'מכונות מפוסלות', פרי עבודה עמלנית, ידנית, סיזיפית. העבודה 'מכונת שיניים' עשויה 'רדי מייד' מטופל- מכונת ממתקים לשעבר שעם הכנסת שקל (!) וסיבוב הכפתור, מוציאה  שיני חרסינה מעשה ידיה של האמנית. עבודותיה נוצרות מתוך עולם אבוד, כאוטי, מעורער, שאינו הגיוני, מוחלט או סדור. הן מעוררות מחשבה על הדימויים, על החומר, על הפרספקטיבות הגלומות באובייקט ועל ערכן של עבודות אמנות בעולם מסחרי. ליאת איריס יוצרת יצירות פיסוליות יוצאות דופן בעלות פוטנציאל ברור להיחרט בזיכרון הצופה לתמיד. 

תמר שחר, בוגרת (2013) מציגה מיצב +וידיאו : 'פורטרט עצמי: מוגלי פטר והזאב'.
עבודה המתייחסת לזיכרון מכונן של ילדות מוצגת בשני חללים נפרדים אשר מקיימים סוג של יחס ביניהם: החלל הראשון משמש כמבואה אל החלל השני, ולמעשה מייצג את הזיכרון הארכיטיפי של האמנית כילדה מאומצת מברזיל למשפחה ששורשיה רוסים. בשני החללים הקרנות וידיאו שונות ומקוריות. החללים מעוצבים כמקום עימות של מחוזות מנטאליים שונים.

נעילה: 4 בדצמבר 2013
בית קנר, גלריה עירונית לאמנות, רח' רוטשילד 7, ראשון- לציון
טל' 03-9470728.

ימים ב-שבת 10:00-13:00 וכן יום ג' אחה"צ 16:30-18:30


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד