החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

שתי תערוכות חדשות בגלריה העירונית

במוצ"ש, 25.10.2014 בשעה 20:00 יפתחו בגלריה העירונית לאמנות בראשל"צ: 2 תערוכות יחיד: אלכס טוביס התיישבות תחילה  ונורית גור- לביא (קרני) פריחה מקומית
 

התישבות תחילה- אלכס טוביס
התערוכה של אלכס טוביס בנויה 2 חלקים המוצגים במקביל  בגלריה העירונית בראשל"צ וב'סלון יפו לאמנות'. בגלריה העירונית מציג אלכס ציור אדיר ממדים של ים הנפרש על  4.5 מטרים בשמן על בד ולצדו תמונת עצים ובית=  "התיישבות תחילה'.                                             

היצירות משקפות נוף מציאותי שכיח לכאורה לנופי ארצנו. מבט ממוקד וממושך יותר, מגלה כי אלמנטים רבים לקוחים דווקא מזווית מעט אבסטרקטית. גם בפלטת הצבעים אינה פלטה טבעית. "בנוף הישראלי יש חוסר שקט, חוסר בטחון אולי זה בגלל המצב המדיני, האיום הקיומי". מסביר טוביס את בחירתו בציור הנוף ומוסיף, "זאת חוויה אדירה להרגיש שמשהו גדול תלוי אי שם מעליך. הדבר הראשון ששמתי לב אליו כשהגעתי לארץ הוא שאין מעברים רכים.. הים- הוא האבסורד - דבר ענק שכל הזמן זז ודווקא הוא, הדבר הכי יציב כאן!" 

אלכס (36) נשוי ואב לשניים, עלה לארץ ממוסקבה כנער בתחילת גיל ההתבגרות. למד פילוסופיה באוניברסיטה העברית וסיים ב-2005 לימודי תקשורת חזותית בבצלאל.  הוא עסק בהוראה זה מספר שנים  ובמקביל יצר מספר תערוכות יחיד לאורך השנים. 


'פריחה מקומית' – נורית גור- לביא (קרני) 
נור גור- לביא (קרני) מציגה תערוכה מגוונת ממבחר יצירתה האינטנסיבית בשנים האחרונות: סדרה  של ציורי אקוורל 'אירוס ארגמן, קדימה', סדרת תחריטים 'פלורה פלשתינה', תחריטים מטופלים בצבע של מגוון פרחי בר, מיצב של קרשים עליהם מצוירים חצבים, ציורי רקפות מכביש 443 על נייר בכבישת יד ועוד.     

את סדרת החצבים המצוירים ציירה כמעט בדחיפות בסוף הקיץ האחרון, עם ראשית פריחתם. הרדיו שידר אזעקות ושמות של ישובים עם משמעות מלאת תקווה: 'כרם שלום' ,'כיסופים' ו'טללים', מקומות ישוב ישראלים בהם התרחש העימות הצבאי האחרון (מבצע 'צוק איתן') ואלו נכנסו אל תוך הציור והפכו את ציורי החצבים לקריאה שהיא גם פוליטית.                                                                                                                           

לצד ציור הפרח, מצוין גם שמו, התאריך והמקום בו נקטף \ צויר, כמשלימים הכרחיים ומעגנים אותו כפריחה מקומית אופיינית לארץ.  נורית 'שותלת' מחדש את הפרח שנקטף לצורך הציור ומייצרת דיאלוג חדש ומתמשך עם המקום, שאינו שייך רק לזמן פריחה, מבקשת 'לא לשכוח'.                                                            

נורית מתכתבת עם סוגת ציור היסטורי- בוטני שהיה נהוג מהמאה ה-15, יצירת מגדיר פרחים מקומי על ידי ציור הפרטים אבל היא אינה מנסה לייצר אינוונטר אלא  ניסיון כן לתפוס את זהותו הפרטית של כל פרח, גם אם הוא אחד מקבוצה, לצייר עוד מן הפריחה המקומית הנכבשת ונעלמת תחת בטון, צמיגים, גדרות ויישובים.      פריחה מקומית מזכירה תופעה אלרגית, מעקצצת ומגרדת, מקומית אבל גם חולפת, סימנים של מקום ששאלת הקביעות מול הארעיות בו היא מרכזית.  


14\12\17-14\10\25
 אוצרת: אפי גן
                                                        . 
נעילת התערוכות: 14\12\17
לפרטים נוספים: הגלריה העירונית לאמנות, ראשון- לציון 03-9470728

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד