החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

הזמנה ל-4 תערוכות

                                         

במוצ"ש ה-13 במאי יפתחו 4 תערוכות חדשות בגלריה העירונית לאמנות , בית גורדון- לונדון, ראשון לציון

אוצרת התערוכות : אפי גן 

 

·        רותם ריטוב- 'עדהלעד'- מיצב ווידיאו 

רותם ריטוב בנתה מיצב בחלל הגלריה. המיצב מזכיר קבר שייח' או קבר צדיק והוא מוציא מהקשרו סמל מוכר והופך אותו לאתר בו הצופה 'מובט' על ידי אלה שריטוב המציאה\ בראה בשם 'עדה לעד'. הקרנת הווידאו וצליל הפכפוך יש בם מן המדיטטיבי והם מעירים את המתבונן להיות מודע ולחשוב באופן ביקורתי על מקומות פולחן והיסטוריה מקומית. ריטוב נעה מן הפילוסופיה-אל המקום, תוך שהיא נוגעת במאפיין של הסכסוך הארצישראלי המתמשך.

·        גידי סמילנסקי- 'נגלה כסוד' - ציור

ציור גדול תלוי במרכז החדר: דיוקן עצמי המצויר משני צדיו והוא מגלה \ מכסה, ופועל באופן כפול ומטריד על הצופה. ציור הנמצא על הגבול בין הכאוטי למסודר, בין איבוד שליטה לשליטה. הציור נעשה במיוחד לחלל הגלריה.

רותם ריטוב וגידי סמילנסקי הם זוג אמנים ממקימי גלריה 'אלפרד'- גלריה שיתופית הפועלת בתל אביב מזה כעשור.

·        אלדד מנוחין ועומר יאיר- סטודיו 'אבו סורא' - צילום

אירוע 'מדברן' הוא אירוע הנחגג במדבר מזה מספר שנים ונערך בעקבות פסטיבל Burning Man הנערך מדי שנה בנבדה, ארה"ב ומושך עשרות אלפי אנשים. האירוע הישראלי הנחגג מדי שבועות מושך אליו קהל צעיר ורב. בשנה שעברה יצאו אלדד מנוחין ועומר יאיר- שני צלמים צעירים בוגרי בצלאל אל האירוע מתוך תשוקה לצלם ולהדפיס עבודות צילום תוך שהם משחזרים תהליכים היסטוריים שכמעט פסו מן העולם. בגלריה העירונית ניתנה להם האפשרות להציג את הפרויק באופנים שונים. קופסאות אור המציגות נגטיבים, הדפסות גדולות מאוד, והדפסות כסף, באמצעות התבוננות בתערוכה יכולה עין המתבונן גם הלא מיומן להתפעל מתוצאות שיטות צילום והדפסה שכמעט פסו מן העולם, אלו עוברות החייאה מרתקת על קירות הגלריה.

·       לאה טופר-'קמילות' - ציור

לאה טופר היא אמנית תושבת העיר, פעילה ותיקה כאוצרת ומורה בקהילה המקומית. לתערוכה הנוכחית בגלריה העירונית נבחרה סדרת ציורים גדולים בשמן על בד. בדים עזי צבע מתארים  פרחים הם בעצם מבט מפוכח אך גם רומנטי והרואי על חיים. פרחים באמצעותם מתחקה האמנית אחר מהלך חיים. לצידם מציגה טופר סדרה קטנה יותר ועדינה של ציור על נייר. פלטת הצבעים דומה, והניסיון ללכוד את האובייקט המצוייר תוך שהיא ערה 'לדרך שעשה', למניין השנים, להתקמטות ולגיל היא מרתקת.

 

התערוכות פתוחות בימים ב-ו (בשבתות בתיאום טלפוני) .וינעלו בספטמבר 2017

גלריה עירונית לאמנות, בית גורדון- לונדון,

רח' אחד העם 8, ראשון לציון  טל' 03-7572821

www.hironit.co.il

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד