החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
בילו בליך - הכלאה גמישה

 

המיצבים האחרונים שעורך בילו בליך מתייחסים למקום בו מוצגת התערוכה. במקרה הנוכחי של רמת-אליהו או כפי שהיא נקראת היום, נווה-אליהו, נערכו תצפיות, שיטוטים וחיפוש אחר תשתית רעיונית המתאימה לעבודה הצומחת מהסביבה בה היא מוצגת. ההתבוננות במקום מניעה תהליך נוסף המתרחש בעבודה וקשור להתייחסות שמקדיש בילו בליך למודלים אדריכליים ופיסוליים לאורך שנים ארוכות.

 

המודל והדגם בעבודתו מהווים לא רק הצעה לבנייה עתידית אלא פועלים כמתווך בין המרכיבים העירוניים הפועלים בסביבת השכונה. המיצב הוא מודל מופשט של ההתרשמות וההתייחסות למקום. המפגש בין המיצב למקום, לשכונה , לרמת-אליהו מדגים מציאות אותה מכנה בליך הכלאה גמישה. השכונה, על סמך הסיורים במקום ולפי עדויות נוספות כמו תצלומי אוויר, מפות ומסמכים היסטוריים מתקיימת תוך עירוב, חיבור, חפיפה, חדירה ושילוב בין מרכיבים אדריכליים, סביבתיים, קהילתיים, תרבותיים וכלכליים. השבילים, הדרכים, המעברים, הבניינים, החצרות ויחסי קנה המידה מקיימים נוף מעורב בין בתים קטנים הניצבים לצד בניינים גבוהים, ריבוי סגנונות, תוספות בנייה, מבנים שלמים ומבנים חסרים, גינות מטופחות לצד חצרות לא מטופלות.

 

המיצב ורעיון ההכלאה הגמישה מסמנים פוטנציאל לשמירה ולהתפתחות של מוטיב ההכלאה. יצירה של גמישות נדרשת לטובת עתיד המכיל ומבטא את הקיים ואת שכבות ההתפתחות שמקורן בעבר. הנטייה היזמית היא להחליף ישן בחדש. המיצב מתייחס בביקורתיות למגמה זו ומציע הכלה של שונויות והיסטוריה.

 

המיצב מהווה נקודת פתיחה לסדנא רעיונית בתחומי האמנות והארכיטקטורה שתיערך בחודשים הקרובים עם סטודנטים אותם מלמד בילו בליך בפקולטה לאדריכלות בטכניון בחיפה. הסדנא תיערך בשיתוף עם חברי גרעין האמנויות הנמצאים בשנת שירות בסדנא לאמנות  ותושבים בשכונה. בילו בליך לימד בסדנא לאמנות בין השנים .......... ותערוכתו היא השלישית בסדרה תערוכות לציון שלושים שנה להקמתה המציגות אמנים אשר לימדו בה בעבר. בליך מלמד בטכניון משנת ...... ופרסם בשנת 2003, במסגרת ספרי האוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל, את הספר רעיון, כוונה ומעשה בארכיטקטורה. הפרק העשירי בספר מוקדש לתפקיד המודל באדריכלות ובאמנות.

           

 

 

 

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד