החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תערוכות חדשות בגלריה לאמנות- רמת אליהו

2/01/2011

שתי תערוכות חדשות בגלריה של הסדנא לאמנות רמת אליהו. חגי ארגוב - נופים על נייר ואבי טרטנר - דיוקנאות.

חגי ארגוב-

מציג 15 ציורים על קרטון חום בגודל 110X75  ס"מ כל אחד. ציורי נוף, חלקם עירוניים וחלקם בסביבה חוץ עירונית. חגי מצייר בתנופת מכחול או מברשת מהירה וגסה, הקרטונים מוספגים תחילה בשמן. הוא מנסה לתפוס במהירות, כאילו תוך כדי נסיעה את המראה. מתעורר ספק אם כלל התבונן בנוף אולם, מקורם של נופים אלו הם צילומי הרחובות הנכנסים לעיר ראשון לציון. הצבע התעשייתי, אפרורי ובוצי, אופייני לעבודתו של חגי, הוא מוציא ממנו נגיעות ליריות ועדינות נוגעות ללב.

חגי מתאר את הנסיעה על צירי התנועה של ערי הפרבר בישראל כמשקפת מציאות ישראלית בה מתרחש שנוי אורבני עמוק. "אני מחפש את ההתרשמות התנועתית של הנוף הזה. מעניין אותי כמה זמן ואיזו כמות של פרטים חזותיים צריך בכדי להבין שהציור מתאר כביש, בית או עץ". יחד בגלריה יוצרות העבודות זרימה פאנורמית ושקטה אשר דורשת מהצופה התקרבות אל קו הנוף הציורי והתבוננות מעמיקה אל המפגש בין הכתם הבהיר, המואר והקל של השמים לבין הכתם הכהה, החשוך והכבד שמייצג את האדמה.

אבי טרטנר-

מציג 5 דיוקנאות עצמיים גדולים. מסגרות בד בגודל 166X100 ס"מ. מתוחות באופן בלתי מחייב. ציורים בצבעי סופרקריל תעשייתיים המיועדים לקירות. אבי עובד במריחות גדולות ורחבות ורק מדי פעם נוגע בציור עם מכחול עדין יותר.

הצבעוניות הורדרדה, שחורה, חסרת הברק והעמומה מייצרת אווירת קדרות. הדמות שמופיעה וחוזרת בכל הבדים היא דמותו. חשופה ופגיעה, מהורהרת וכמעט מוסתרת בכתמים וצללים, הסתרה שאיננה מגוננת כפי שבגד מגונן על גוף. העיניים הם החלק היחידי שנשאר חד ומתבונן.

התערוכה פתוחה מ2.1.2011  עד  30.1.2011
פתיחה חגיגית -במוצ"ש  15.1. בשעה 20:00

גיל גורן

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד