החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פתיחת תערוכות חדשות בסדנא

במוצאי שבת ה-29 לנובמבר נפתחו בסדנא לאמנות ברמת אליהו שתי תערוכות המערבות קהילה ותושבים מן העיר.

בפתיחה נשאו ברכות קרן דנה ג׳דה, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק התרבות ,אלי פולק מנכ״ל החברה העירונית ואורית חסון ולדר מנהלת הסדנא לאמנות.לפתיחה הגיעו גם:תומר מואב מ"מ יו"ר דירקטוריון החברה העירונית, מנהלת הרשות לתרבות ואמנות רות מקבי, אפי גן מנהלת מנהלת תחום אמנות חזותית ואוצרת הגלריה העירונית,ריקי שטרולי מנהלת תחום תרבות וגלעד מלצר מנהל מוזיאון אגם.

המקהלה השתתפה בצילומי וידיאו שצילם האמן עודד הירש לצד יוצאי הקהילה החברה העירונית. בפתיחה הופיעה מקהלה מבית העולה בניצוחה של לריסה ניקול. יוצאי ברה״מ ויוצאי הקהילה האתיופית צפו בהנאה במיצב הוידיאו של האמן עודד הירש:״בחולות״ בה השתתפו (אוצרת: סאלי הפטל נוה).

בחלל המבואה נחנך ארון תצוגה חדש :״הגלריה של כל הדברים ״ חלל תצוגה המיועד ליצירות ולחפצים הנמצאים מחוץ לשדה האמנות (אוצרת:אורית חסון ולדר).
 
נטלי שלמיוביץ מציגה אוסף פעמונים,שרית אשד מציגה בארון התצוגה עולמות מיניאטוריים וד"ר לורטה רייך מציגה דמויות מפלסטלינה שיצר אביה ד"ר הרמן רייך ז"ל .
 
בפתיחה הופיע האמן בר פבר  עם עבודת סאונד המתייחסת להצבה של נטלי שלמיוביץ', בעלת  אוסף הפעמונים. הוא הציב גם רמקולים עם צלילי פעמונים ברחבי שכונת רמת אליהו, במנהלת השכונה , בספרית המתנ"ס בקיוסקים ועוד)
 
 
עוד על האמנים :
עודד הירש נולד בקיבוץ אפיקים ב1976 והינו אמן הפועל בתחומי הווידאו, הצילום והמיצב. הירש עוסק בסוגיות הבוחנות את מוטיב הקבוצתיות והקהילתיות תוך ביצוע משימה משותפת.

הירש בוגר תואר שני ממכון פראת בברוקלין, קיבל מלגות הצטיינות רבות, בין היתר מקרן ג'רום לעידוד קולנוע ניסיוני, העמותה לתרבות יהודית באמריקה, העמותה לקידום אמנות בניו יורק ועוד. עבודותיו הוצגו בארץ בין היתר במוזיאון ישראל, מוזיאון רמת גן, מוזיאון פתח תקוה, המשכן לאמנות עין חרוד ועוד. הירש הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות ברחבי העולם וזכה לביקורות נלהבות וסיקור תקשורתי נרחב בארץ (ערוץ 10, ידיעות אחרונות, מעריב, הארץ ועוד) ובעולם (New York Times, ArtForum, Wall Street Journal ועוד).
לפרטים נוספים -
www.odedhirsch.com

בר פבר הוא בוגר תואר ראשון ושני בבצלאל,אמן פלסטי ומוסיקאי החבר בלהקת :"רובוקופ" קולקטיב של אמני סאונד ווידיאו שיוצרים פרויקטים משותפים. בין היתר הופיע בפסטיבלי סאונד , בלילות הלנה, במוזיאון הלנה רובינשטיין  בתל אביב ובפסטיבל :"אינדינגב ".

קרן דנה- ג'דה, מחזיקת תיק תרבות במועצת העיר: "זו התערוכה השנייה שנפתחת בסדנא המקסימה ברמת אליהו והמעמד היה מרגש מאוד. שילוב של שתי תערוכות, של מהגרים שהתיישבו ברמת אליהו ויצירות של אמנים מהעיר: מיניאטוריות, אוסף פעמונים ופסלי פלסטלינות. אני מלאת גאווה על כלל התערוכות שמתקיימות בעיר ומודה למנכ"ל החברה, מר אלי פולק, מנהלת הרשות לתרבות ואומנות גב' רותי מקבי וצוות העובדים שלה על העשייה המבורכת. בהזדמנות זו ברצוני להזמין את הציבור לבוא לתערוכות והתרשם מהיצירות השונות".


אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית:"לאומנות פנים רבות, הפתיחה של התערוכה הפגישה תחומי אומנות רב גוניים כמו צילום. פיסול מיניאטורות. מולטימדיה. אמנות בקהילה. אמנות כמייצגת נרטיב אישי, משפחתי. בליווי מוסיקה אתנית, יחודית למרקם האנושי הסביבתי. הסדנא בפעילותה זו מנגישה את האמנות על רבדיה הרבים  לקהילה ולסביבה".

רותי מקבי, מנהלת הרשות לתרבות ואמנות:"אני שמחה על הצלחת התערוכה המחזקת את החזון של פרישת מוקדי האמנות ברחבי העיר. בחזון זה תפקידה של הסדנא , במיקומה בשכונת רמת אליהו, לקיים פעולות ותערוכות בזיקה שבין אמנות לקהילה. את החיבור הזה ראינו מתממש בנושאים בהם עסקה התערוכה תוך שהאמנים יצאו אל השכונה ואל תושביה והם הם שהיוו את מקור השראתם. הקהל הרב והמגוון שגדש את הפתיחה הוכיח הלכה למעשה כי ישנו "רעב" לתושבים לקחת חלק גם בתחומים שהם לעבר לחולין ולדאגות היום יום. מבקשת להודות לאורית וצוותה ומקווה לראות את המקום משגשג ומשמש כאבן שואבת הן לתושבים כמו גם פורץ דרך בארץ".במוצאי שבת ה-29 לנובמבר נפתחו בסדנא לאמנות ברמת אליהו שתי תערוכות המערבות קהילה ותושבים מן העיר.

תלמידי המקיף הדתי צופים במיצב הוידיאו של האמן :עודד הירש

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד