החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

החבר הכי טוב שלי

במסגרת סל תרבות עירוני, עלתה לאחרונה בהיכל התרבות ההצגה "החבר הכי טוב שלישל תיאטרון הקיבוץ, בהצגה שסגרה את פעילות בתי הספר צפו 1,200 תלמידי שכבות א'-ג' משמונה בתי ספר יסודיים בעיר.

מי ליאור (גל גפן  24.6.2018 גיליון 2444 )

ההצגה "החבר הכי טוב שלי"  נוגעת ללב ואינה משאירה איש אדיש ללא קשר לגילו. ההצגה מעלה סיפור יוצא דופן על חברות אמיצה בין פרדי הכלב לבין עידו, ילד בן 10, המבודד מחבריו. בין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת מלאת רגש עם נגיעות הומוריסטיות, חברות אשר מעניקה גם לעידו וגם לפרדי בטחון ותמיכה נפשית, אהבה ותחושת שייכות. מערכת יחסים זו תשנה את עולמם של השניים ואת עולמה של החבורה כולה.


את ההצגה כתבו וביימו הדס קלדרון ועודד ארליך, על בסיס חוויה אישית אותה חוותה הדס לפני מספר שנים, שעה שהגיעה להתנדב בכלבייה שנמצאה בסכנת סגירה. בכלבייה שאליה הגיעו ילדים לאחר שעות הלימוד חסו כ-30 כלבים שחיפשו בית חם. הילדים נהגו להוציאם לטיולים, משחקים עמם ובעיקר מעניקים להם הרבה חום ואהבה. בין הילדים היה עידו ילד צעיר שלא דיבר בעקבות חוויה טראומטית שחווה, בנוסף ל"אלימות סלקטיבית" מצד החברה. עידו נהג להתבודד והיה מבודד מחבריו בשל מגבלתו. כאשר היה עידו מגיע אל הכלבייה, היה פותח את הכלובים ללא מורא והכלבים כדרכם ניגשו אליו וליקקו אותו מתוך חיבה.

על הכלבים בכלבייה נמנה כלב "האימתני" פרדי, שהגיע למקום בגיל מבוגר יחסית לאחר שאיבד את אמונו בבני אדם, והעדיף שאיש לא יתקרב אליו, ברגישותו הצליח עדו להתקרב אל פרדי ולהחזיר לו את הביטחון. מערכת היחסים הקרובה ביניהם הלכה והתהדקה, עד כדי שפרדי הכלב בטח בו ונאות לצאת עמו לטיול היומי. השניים הפכו לחברים הטובים ביותר.

מנהלת סל תרבות ד"ר הילה דוד: " הייחודיות של הצגה הזו נובעת מהחברות הנוצרת בין עידו לבין הכלב פרדי. ההצגה מעלה את האפשרות לטפל בבעיה חברתית אצל ילדים, שנוצרת כתוצרת כתוצאה מתחושות כמו חוסר שייכות, התבודדות או דחייה חברתית" עוד ציינה כי בימים אלה נערכים בסל תרבות עירוני לסיום שנת הפעילות, ומפנים את המשאבים לאירועי תיאטרון החופש הגדול ה-7, שיתקיים השנה בין ה- 19-23/8 עם שבע הצגות נפלאות ואיכותיות לכל הגילאים.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד