החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

איתמר הילד העברי הראשוןגל גפן 7.6.2018 גיליון 2442

במסגרת חגיגות שבעים שנה למדינה צפו בהיכל התרבות 2,400 תלמידי שכבות ג'-ד' בבתי ספר היסודיים בעיר בהצגה "איתמר- הילד העברי הראשון" של תיאטרון השעה. ההצגה איתמר הילד העברי הראשון שעלתה בהיכל התרבות , מעלה את סיפורו האישי של בן ציון- בן יהודה, בכורו של מחייה השפה העברית. אליעזר בן יהודה, שלימים נקרא איתמר בן אב"י. הילד שהתחנך על ברכיה של השפה העברית. בשפת הבמה המיוחדת מלמדת ההצגה את סיפורה של מהפכה. השפה העברית, אשר נחשבה באותם ימים שפה עתיקה שפת קודש הלקוחה מן הכתובים, "מתנערת מתרדמתה העמוקה" ובעזרתו של בן ציון (בנו של אליעזר בן יהודה) "יורדת אל העם" ומנסה להפוך לשפה שגורה בפי כל. בן ציון חולם על מפגש עם ילדים בשכונתו, וכשהיום הגדול מגיע, הוא מופתע לגלות שהילדים אינם ששים לשחק עם "הילד העברי הראשון"- ילד הדובר שפה בלתי מובנת עבורם.

בן-ציון נקרע בן הרצון העז להיות מוקף בחברים לבין הדרך בא התחנך וגדל, שהציפיות בה היו גבוהות מצד אביו. 

בדרכו המיוחדת הוא יוצר קשר עם חברי השכונה ההופכים לחבריו ומצליח לאחד בין הרצונות, להפיץ את העברית וליצוק תוכן משלו להגדרה " הילד העברי הראשון" ההצגה מלווה  בשירים משחקי מילים ובוחנת בצורה ססגונית נושאים כמו שפה, שייכות, חברה וזהות.

מנהלת סל תרבות עירוני ד"ר הילה דוד: "השנה הקפדנו להתייחס באופן אמנותי לחגיגות ה-70 למדינת ישראל. באמצעות הצגה זו, זוכים התלמידים הצעירים גם להיחשף לעשייה תיאטרונית איכותית וכאמור גם להכיר פרק חשוב ומרכזי בתולדות הציונות, והתחדשות השפה העברית".

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד