החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מטרות סל תרבות

כוחה של האמנות להשפיע על הלכי הרוח, על יצירת אקלים מקבל ותומך וסביבה מעוררת ומגרה. בעיקר נודע כוחה ביכולתה להניע אנשים לפעולה וחשיבה ביקורתית. אמנות טובה מעוררת אותנו להתבונן בעצמנו ולבדוק את עולמנו ואת התנהגותנו. היא מערערת את ביטחוננו וגורמת לנו להטיל ספק באמיתות מוסכמות, היא מעוררת דילמות, מציבה סימני שאלה ואינה נותנת תשובות ישירות.

סל תרבות עירוני, כנגזרת של סל תרבות ארצי, חרת על דגלו את החינוך לפלורליזם תרבותי והוא שם לו למטרה לחשוף מספר רב של תלמידים לאמנות איכותית, מורכבת וייחודית תוך הקפדה על בחירות אמנותיות שיהלמו את גיל התלמידים ואת צרכיהם הקוגניטיביים והרגשיים.

האמנות פותחת בפני התלמיד ובפני מערכת החינוך דרכים חדשות לחשיבה וסוג אחר של למידה. החשיפה לאמנות במסגרת בית הספר מזמנת לתלמיד דיון מסוג שונה בשאלות של פרט, חברה ומהות. זוהי למידה, המאפשרת תהייה והעלאת שאלות מחד, אך מספקת גם תשובות רבות, מנגד.

תוכנית סל תרבות מובנית ושואפת ליצור רצף הדרגתי ומתפתח שיפגיש את תלמידי מערכת החינוך, מגיל הגן ועד כיתות התיכון, עם תחומי האמנות על סוגותיהם השונות: מחול, תיאטרון, ספרות, אמנות פלאסטית, קולנוע, מוסיקה.

התוכנית מופעלת ע"י מטה סל תרבות עירוני תוך הדדיות ושיתוף פעולה מקצועי עם וועד ההורים העירוני, מנהלים, רכזי תרבות בית ספריים וגננות.
התכנית ממומנת ברובה המכריע מתשלומי הורים המופנים אך ורק לפעילות זו.
הפעילות כולה נהנית מליווי מקצועי  וסבסוד ע"י סל תרבות ארצי.

אנו, בסל תרבות עירוני, רואים בתפקיד זה אתגר גדול והזדמנות לקחת חלק בתהליך מימושו של חזון אמנותי – חינוכי, אשר יוביל למפגש איכותי של התלמידים עם שפות האמנות השונות, יעשיר את עולמם ויטביע חותם שאין שני לו.

בברכת שנת פעילות פורייה, יצירתית, מהנה ומבורכת, שנה של תרבות ואמנות.                                                                            

ד"ר הילה דוד – מנהלת
סל תרבות עירוני

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד