החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
עמי גדליה


עמי
גדליה (עמליה פלברבאום) נולדה בכ"ט בסיון תשי"ב (22 ביוני 1952). אביה היה שוטר.

כך היא כותבת על עצמה: "נולדתי וגדלתי בקרית אונו בימים בהם היתה עדיין כפר. את החופשות שלנו בילינו, כל ילדי השכונה, ברחוב – שעדיין לא היו בו כמעט מכוניות, ועל עצי האורן שבחצרות הבתים הקטנים שלנו. כשנסתיימו משחקי הטרזן על העצים, שוטרים וגנבים, משחקי הכדור וכל המלחמות נגד השכונה השניה, הייתי אני יושבת ומספרת סיפורים לחברי לשכונה.


סיימתי את לימודי התיכוניים בקרית אונו והצטרפתי לגרעין נח"ל בקיבוץ מרום גולן. בתום השירות הלכתי ללמוד לימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה. כשסיימתי מצאתי לי עבודה זמנית בספרית רמת גן.

את העבודה הזמנית הזו אני כבר עושה עשרים שנה. שם מצאתי את עצמי מוקפת בדברים אותם אני אוהבת יותר מכל – ספרים וילדים. לכן טבעי היה שיום אחד אנסה לחבר בין השניים – ולכתוב.
עד היום פרסמתי מעל עשרים ספרים. הספרים עוסקים בנושאים שונים ומגוונים.

ספרי הראשונים עוסקים בעיקר בילדים ונוער החיים בתוך חבורה סגורה כמו שהיינו אנחנו בכפר הולדתי. החיים הדי-אידיליים שלהם נוגעים פעמים רבות במפגש עם נוער שונה מהם – ילדים משכונות מצוקה, נוער מהעיר הגדולה, מפגש בין ילדי קיבוץ לילדי עיירות פיתוח. כל קבוצת נוער מביאה איתה את הדעות הקדומות שלה ואת הסטריאוטיפים עליהם גדלו. המפגש הזה מביא עימותים ומעלה את הנושאים האלו בפני הקוראים.

כאלו הם הספרים "יומן נעורים", "ידידים מעבר להר" ועוד. 

 

המפגשים מיועדים לכיתות: ב' – ט'

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד