החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
יוסי אבולעפיה

יוסי אבולעפיה נולד בטבריה בשנת 1945. בגיל 17 התקבל ל"בצלאל" וסיים 4 שנות לימוד במגמה לגרפיקה. בתום שירותו הצבאי, התקבל יוסי לעבודה בטלוויזיה הישראלית, כגרפיקאי וקריקטוריסט, אבל הוא רצה להיות אנימטור. במשך כעשר שנים של עבודה ולימוד עצמי רכש נסיון וצבר ידע, ובזכות השגיו  קיבל מלגה להשתלמות באולפני אנימציה בצפון אמריקה.  ההשתלמות התארכה והפכה לשהות בת שש שנים, בהן עבד שם, כבמאי אנימציה ותסריטאי. אז גם החל לאייר ולכתוב ספרי ילדים.

יוסי זכה בפרסים בארץ ובחו"ל, ביניהם: פעמיים עיטור אנדרסן לאיור, פעמיים פרס בן- צבי - מוזיאון ישראל, פרס נחום גוטמן לאיור ועוד. היום הוא מרצה בכיר ביחידה לאנימציה ב"בצלאל". 

 

על תהליך יצירת ספר מאוייר, עיצובו ועימודו, על בחירת הנושאים לציור, על פרשנות חזותית לסיפור ועל עיצוב הדמויות והסביבה. עם ילדי בית הספר העל-יסודי מקיים הסופר את המפגש "ללא מילים": על איור, קריקטורה ואנימציה. במפגש נידונים נושאים כגון הומור ויזואלי, כיצד לספר סיפור באיור, הפרשנות שמעניקים האיור או הקריקטורה לטקסט או לתופעה המתוארת, על ממד הזמן באנימציה, ועוד. במפגש משולבות הדגמות איור על גבי לוח מחיק וכן מצגת של איורים, קריקטורות וקטעי אנימציה.

 

 

המפגשים מיועדים לכתות: ג-יב.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד