החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מרחב השפה העברית יוצא לדרך

השבוע התקיימה בלשכת ראש העיר ישיבה ראשונה של  מעגל החשיבה הראשון מתוך סדרה של מפגשי חשיבה  בדרך להקמת מרחב השפה העברית  (שם זמני) בבית ספר "חביב" בראשון לציון, בי"ס העברי הראשון בעולם משנת 1886.

מי שאחראי מטעם העיר  על המיזם המתגבש זו הגב' רותי מקבי, מנהלת הרשות לתרבות ואמנות בחברה העירונית-ראשון לציון שבאמתחתה רקורד של 4 שנים  בקיום הכנס הארצי "לשון ראשון  - כנס ראשון לציון לשפה העברית", כנס המושך אליו במהלך 3 וחצי ימים , מדי שנה בשנה כ 10,000 משתתפים מכל רחבי הארץ ומכל שכבות האוכלוסייה.

כמו גם מתקיים  בעיר אחת לשנה חידון ארצי לשפה העברית "שעשולשון" בשיתוף משרד החינוך, כמו כן נבנות בעיר תוכניות לימודים ייחודיות, מפגשי תרבות ואירועים ועוד ועוד....

 

 

בצוות החשיבה שהתכנס השבוע השתתפו פרופסורים להיסטוריה, בלשנות , עיתונאים, בלשנים, מרצים, אנשי תקשורת ותיאטרון כגון: פרופ' אביגדור שנאן-  פרופ' מן המניין בחוג לספרות עברית באונ' העברית, פרופ' יפה ברלוביץ-  פרופ' מן המניין במח' לספרות עם ישראל- אונ' בר אילן, פרופ' יזרעאל שלמה-  ראש המגמה לבלשנות שמית של החוג ללימודי תרבות באונ' ת"א, פרופ' גולדוואסר אורלי – פרופ' לתרבות מצרים העתיקה, אשכול נבו-  סופר, מרצה בבי"ס לקולנוע, רוביק רוזנטל-   עיתונאי, סופר בלשן חבר באקדמיה ללשון העברית, פרופ' יוסי יונה –  פרופ' לפילוסופיה של החינוך , פרופ' פדיה חביבה- פרופ' במחלקה להיסטוריה של עם ישראל ועוד...

כמו כן בצוות המוביל נמצאת ד"ר צביה ולדן, הוגת המיזם המיוחד הזה?הרעיון ומי שמרכזת את תחום התוכן וד"ר מרטין וייל מנכ"ל קרן ברכה ומנהל לשם כבוד של מוזיאון ישראל שהסכים להוביל ולהנחות את המהלך. כמו כן נמצאים בצוות הלינה חמו היועצת לענייני פרוגרמה ודוד אבגי היועץ לענייני אומנות.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד