החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"מכשפייה" – מחזמר חדש ללהקת הנוער "קול ראשון" של החברה העירונית ראשל"צ

"מכשפייה"-   מחזמר חדש שחיבר וביים המחזאי ליאור וידושינסקי בניהולו המוסיקלי של המלחין פיני שפיגלר, תעלה להקת "קול ראשון" של החברה העירונית ראשון לציון.

מופע הבכורה יתקיים ב-17 במאי 2015 ב- 20.00 בהיכל התרבות ראשון לציון. המחזמר מתאים לילדים מגיל 6 ולמבוגרים בכל הגילאים. במחזמר ישתתפו כמאה שחקנים ורקדנים לכוריאוגרפיה של ורדה שובל ולימור שולב מבכירות הכוריאוגפיות בישראל.

"מכשפייה" הוא מחזמר בז'אנר אגדה המשלב דמיון ומציאות. סיפור האגדה עוסק בחיים על כוכב דמיוני "דמיונינה", בו מתנהלים סכסוכים ממושכים בין פיות ומכשפים. יום אחד קם אחד המכשפים  [מכשפופר] ומחליט לחרוג מקודי האתיקה המקובלים בכוכב, ולהתנהג על פי רצונו ונטיותיו.

במקביל, בחבורת הפיות, אחת הפיות [פיית האגדה] גם היא מפרה את קודי האתיקה המקובלים אצלן ומתנגדת לבצע קסמים, מאחר ונהנית יותר לכשף כישופים.

חריגת המכשף וחריגת הפייה מכללי האתיקה המקובלים ב"דמיונינה" גורמים להם לתחושת בדידות ונידוי והרגשה כי אינם ממלאים את ייעודם כצפוי בקהילת הכוכב-  הרי צפוי שהמכשף יפגין את רשעותו והפייה תתנהג בחן, ענווה ותקסום קסמים. מפגש מקרי בין השניים יוצר מערכת יחסים תמימה, אמינה ומרגשת.
המחזאי והבימאי וידושינסקי מצהיר כי המסר שרצה להדגיש במחזמר הוא: מתן אפשרות לכל אחד בעולם לחיות כרצונו וכלבבו גם אם דרך התנהגותו שונה משל אחרים, אבל חיים אלה גורמים לו נחת וסיפוק. המחזאי מוכיח כי שונות יכולה להוות יתרון ולא חסרון בכלל, ולראייה כתב מחזמר זה בו העביר את תחושותיו אלה המוכיחות כי אפשרי להיות שונה, בעיקר: תהיה מה שאתה!

וידושינסקי השתמש באמצעים אמנותיים מעניינים וניצל את ההווי האגדי הדמיוני שאחת ממגמותיו היא לחנך- באגדה, הטוב והצדק מנצחים! וזה מתבטא בעיצוב דמויות חמות ומתוקות, וידושינסקי הדביק להן שמות כמו: מכשפופר, מכשפאשלה, מכשפריק, פיית המוסיקה פיית טכנולוגיה, פיית אהבה, הלביש אותן בתלבושות ססגוניות ומקוריות שעיצב המעצב גונן צורן וקבע את מסר סיפור האגדה המרתק לדרך חיים ומתן אפשרות לכל יצור לחיות כרצונו וכנטיותיו–  כל עוד פעילותו חיובית, ותורמת לחברה ולקהילה, מסר אשר בולט במשחק הדמויות, בסגנון המתובל הומור והתבטאויות מצחיקות, אירועים מרגשים המתרחשים לאורך העלילה הדמיונית שמוצאת הקבלה וקיום במציאות, כל אלה גורמים הנאה עצומה לצעירים ולמבוגרים.

המחזאי, הבמאי ליאור וידושינסקי

המחזאי, הבמאי ליאור וידושינסקי זוכה פרסים רבים, העלה עשרות הופעות של מחזות ומחזות זמר שחיבר וביים לתיאטראות ולתכניות טלוויזיה, ביניהם: "קברייטינג" "אליעזר בן יהודה", "כשמייקל ג'קסון פגש במדונה", "אזמרלדה" ועוד.

הפעם לוידושינסקי מניע ייחודי לחיבור המחזמר "מכשפייה" : "זו אגדה לגדולים ולקטנים, אגדה שיש בה מציאות, ובמציאות מאז ומתמיד הרגשתי כפרט, שונה מאחרים, במקרים רבים, לא פעם, לא קיבלתי את הליגיטימציה להיות שונה, באמצעות המחזמר "מכשפייה" ניסיתי להעביר בסיפור אגדה דימיוני זה את התחושות שחשתי במשך שנים. בטוחני שרבים בציבור, הצעירים והבוגרים יזדהו עם תחושותי אלו ויעריכו את קבלת הזכות להיות שונה. לאחר שחיברתי את "מכשפייה"  אני חש הרגשת שלמות, מיצוי ושחרור, ובעיקר את הערכת הציבור והזדהותו עם תחושתיי אלו".

המוסיקה המקורית והעיבודים שחיבר המלחין והמנהל המוסיקלי פיני שפיגלר המלחין, המעבד והמנהל המוסיקלי פיני שפיגלר חיבר מוסיקה מקורית חדשה למחזמר בז'אנר של מוסיקת מחזות זמר, בהתייחסות לעלילת המחזמר הדמיונית כלמציאות. אפקט הלחנים בשירת הסולנים, המקהלה, הוא של מוסיקה צעירה, לא אופראית אלא מותאמת לסיטואציות המחזמר, כמו, לפיות: קצב רך ועדין, למכשפים קצב נוקשה וכועס, למקהלה ולריקודים קצב עליז, קל וסוחף.

פיני שפיגלר מלחין ומנהל מוסיקלי של להקות זמר ייצוגיות, של אמנים כמו: שרית חדד, מירי אלוני, יזהר כהן, מיכל ינאי ורבים אחרים. הפיק עשרות אירועי מוסיקה לערוץ הילדים, לצה"ל, רשויות מקומיות וחברות מסחריות.

להקת "קול ראשון" של החברה העירונית ראשון לציון נחשבת ללהקת נוער מובחרת ומקצועית, ידועה ואהודה בקרב שוחרי התיאטרון והתרבות בישראל כפס הייצור של כוכבי תיאטרון העתיד. הלהקה, מונה שחקנים מנוסים, רקדנים מוכשרים ומחוננים שנבחרים בקפידה, גילם נע בין 14 – 18,  מופיעה על במות ישראל ובימות חוץ לארץ כעשרים וחמש שנים.

הלהקה העלתה מחזות כמו: "בדרך ללטרון" עפ"י ספרו של רם אורן, "סיפור הספסלים" גירסה ישראלית לסיפור הפרברים, "מולייר בג'ינס" סיפור חיי מולייר, "קברייטינג" – מחזמר אירוני על התקשורת בישראל, "אזמרלדה" מחזמר לספרו של ויקטור הוגו "הגיבן מנוטרדם", "אליעזר" חיי אליעזר בן יהודה. חברי להקת "קול ראשון" בסיום לימודיהם מצטרפים לשרת בלהקות צבאיות , תיאטראות, תזמורות, הרכבים, להקות מחול, והופכים לאמנים מהשורה הראשונה בישראל. בין בוגרי להקת "קול ראשון" ניתן למנות את הזמרת מיי פינגולד, הבימאי גלעד קמחי, כוכבי הילדים חיים זינר, שחקן הקאמרי אוהד יהודאי, ורבים אחרים.

"מכשפייה" – 17 במאי 2015,  20.00, היכל התרבות  ראשון לציון

מחיר כרטיס:   20 ש"ח   להזמנות:  03-9484848

הפקה: החברה העירונית,  ראשון לציון

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד