החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פסטיבל ריספקט לאמנות רחוב בראשון לציון


בתאריכים ה- 25-26 בדצמבר התקיים פסטיבל ריספקט המסורתי ברמת אליהו. הפסטיבל מתקיים כבר שנה חמישית ברציפות בתמיכת משרד הקליטה והרשות העירונית לקליטה, מוקד קליטה , אגף הנוער והצעירים, רשות למלחמה בסמים ואלכוהול, החברה העירונית ותנועת תרבות.מקום הפסטיבל השנה היה ברחוב בן צבי 31, אזור תעשייה רמת אליהו במועדון הקהילה האתיופית.היום הראשון של הפסטיבל היה פסטיבל אמנויות רחוב לנוער עד גיל 18 ובו התקיימה תחרות ברייקדאנס מקצועית בה לקחו חלק רקדנים מכל הארץ, התקיימו סדנאות ראפ, מעגלי פריסטייל, ג'אגלינג, גרפיטי ועוד... בין האמנים שהופיעו בערב הפתיחה היו אופק אדנק, טדי מקטה, ו- DJ שפרו .


מוזמנים לצפות בקליפ מהערב הראשון

בערב הפסטיבל השני התקיים האירוע "עושים שכונה" לגילאי 18+. ובו מופע מחול מפתיע "כתפיים" שנוצר ברמת אליהו על ידי אמנית המחול שקד מוכיח יחד עם יוצרים תושבי השכונה.
המופע זכה בתמיכת מפעל הפיס והוצג בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר. המופע כאמור פתח את היום השני של הפסטיבל ואחריו הופיעו הכוכבות העולות של העדה האתיופית – טגסט ועדן דרסו המכונה לאחרונה מלכת הראפ הראשונה של ישראל.


אולה פרמינגר, מפיקת האירוע:" הפסטיבל נוצר כדי ליצור מתחם אמנות אלטרנטיבי במקום שנחשב "מחוץ לעניינים" , מאוכלס בקהילה גדולה של עולים מאתיופיה , נמצא תמיד בתחושת פינוי בינוי. רציתי שדווקא הנוער של השכונה יהיה "המארח" של הפסטיבל הצבעוני הזה שמושך אליו רקדני ברייקדאנס מכל העיר וממקומות רבים בארץ. שיווצר קשר בין המשתתפים שהבסיס שלו מוזיקה ציור ריקוד ראפ -אמנות רחוב שמוחקת את הגבולות ואת תחושת ה"שוני" ומצליחה לאחד את האנשים בחדוות יצירה . זה כבר שנה חמישית שזה מוכיח את עצמו.

צילום וידאו וסטילס – אבי קקון


מוזמנים לצפות בקליפ מהערב השני


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד