החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מצעד הוטרנים ביום העצמאות

וטרנים הם ותיקי מלחמת העולם השנייה, מכיוון שרבים מהם בישראל הם יוצאי הצבא האדום, ההגדרה מתקשרת מיד ליוצאי ברית המועצות. בעיריית ראשון לציון מבקשים להוקיר את פועלם של הוטרנים ובאותה הנשימה לציין את חג הניצחון הבינלאומי, שאגב בישראל הוא מעוגן בחוק "מעמדם וזכויותיהם של ותיקי מלחמת העולם השנייה בישראל".
ראש העירייה, רז קינסטליך: "אני מזמין את כל תושבי העיר לחוויה תרבותית וחינוכית רבת ערך". סגן ראש העירייה, מקסים בביצקי, שקידם את היוזמה, אמר שקיבל את ברכת הדרך מראש העירייה-רז קינסטליך ומסגנית ומ"מ ראש העירייה ליאל אבן זהר "השאיפה שלנו לפתוח את האירוע הזה לכלל התושבים ובמיוחד לדור הצעיר שאינו נחשף לסיפוריהם של הוטרנים. זה לא חג של יוצאי ברית המועצות, זה חג של כולם". בראשון לציון פועל מועדון וטרנים וכיום נותרו כ-30 וטרנים בעיר.
ב-9.5.19 בשעה 18:00 יתקיים יריד הניצחון בגן המושבה במרכז העיר. כל התושבים מוזמנים להשתתף בפעילויות רב גילאיות כמו: מטווח ירי – "קליעה למטרה" ברוח התקופה, מוזיאון חפצים נדירים מתקופת מלחמת העולם השנייה, "תא צילום היסטורי" שישאיר לכם מזכרת ואווירה מוזיקלית בהשתתפות התזמורת הסימפונית ראשון לציון.

לאחר מכן, בשעה 19:30 יחל מצעד הוטרנים החגיגי בליווי תזמורת והשתתפות תנועת "חטיבת הנצח" של תושבי ראשון לציון. המצעד יסתיים בבמה המרכזית בגן המושבה עם מופע חגיגי בהשתתפות אמנים ובהנחיית הקומיקאי ומנחה הטלוויזיה – איליה אקסלרוד.צילום תמונה בשם "וטרנים"- יוסי אלתרמן

צילום תמונה "מצעד הוטרנים"- צילום עיריית ראשון לציון

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד