החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תחרות קומיקס לזכרו אורי חן ז"ל

 עיריית ראשון לציון, יחד עם משפחתו של אורי חן ז"ל, שנרצח לפני כשנה בחצר בית הספר חביב, יזמו תחרות קומיקס לזכרו. ביום רביעי, נר ראשון של חנוכה, נערך ערב מרגש בבית יד לבנים לזכרו של אורי ז"ל, בו הוכרז על הזוכים בתחרות.

אורי נולד וגדל בראשון- לציון, במהלך שירותו כלוחם בגדוד 51 של  גולני, נרצח בעת ששהה עם חבריו ביום חמישי (11.9.09) בחצר בית הספר חביב. מגיל שלוש, צייר אורי ציורי קומיקס בהם ביטא בתמונות את סיפוריו. המשפחה פנתה לחברה העירונית, ויחד עם מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון ובית יד לבנים, יזמו תחרות ציורי קומיקס לתלמידי כיתות י' תחת השם: "לאן הלך האור".

לוועדת השיפוט, שבראשה עמד מישל קישקה - ראש איגוד הקריקטוריסטים, חתן פרס דוש לאיור ולקריקטורה לשנת 2008, ובה היו חברים גילי וטוני חן – הוריו של אורי חן ז"ל, אריאלה ישראלי – ראש מינהל החינוך, רותי מקבי – מנהלת הרשות לתרבות ואמנות, אפי גן – מנהלת תחום אמנות ואוצרת ושרה אשר – מנהלת אגף מורשת ישראל ובית יד לבנים, הוגשו כ-70 עבודות, מתוכן בחרה הועדה שבע עבודות שזכו לציון לשבח ושלוש עבודות שזכו במקומות הראשונים.  

הוריו של אורי ז"ל, טוני וגילי, אמרו : "אורי שלנו היה ילד שמח, מלא חוש הומור כישרוני להפליא ונפל קורבן לאלימות בלתי נסבלת, לאחר שעבר בשירותו אין ספור פעילויות מבצעיות כולל מבצע עופרת יצוקה, שבה לחם אורי בעזה. דווקא במקום הבטוח ביותר ליד ביתנו איבדנו את המלאך שלנו. בתחרות הקומיקס לזכרו אנו משתדלים להעביר מעט מפועלו עם מסר שיש דרכים אחרות להדברות".

יו"ר ועדת השיפוט מישל קישקה, אמר כי "זה מרגש לראות כיצד עיר שלמה נרתמת למפעל שכולו אהבת חינם. קומיקס הוא השפה הראשונה של בני האדם, עוד לפני שידענו לדבר או לשיר, ידענו לצייר. גילינו בתחרות הזו הרבה מאוד כישרון, שמחתי לקחת בזה חלק ואני אמשיך ללוות את מפעל ההנצחה המבורך הזה בהמשך".

במקום הראשון בתחרות זכו בת אל עוזרי ונופר מורדוך, ממקיף ה'. על עבודתן כתבה ועדת השיפוט כי מדובר בסיפור בוגר ובעל מסר עוצמתי, המגלה רגישות רבה, מתחיל באופטימיות נאיבית ומסתיים בצורה דרמטית. הקומיקס מצויר בכישרון רב, ובצבעוניות מרגשת. הניגוד בין הסיפור הצבעוני וסיומו הקודר בשחור לבן מעצים את תחושת החסר והבדידות.

במקום השני זכתה אנה לזרב ממקיף ד', וכך כתבה ועדת השיפוט, הקומיקס יוצא דופן בצורתו וברגישותו, סיפור מטפורי על גל שחור אפור המייצג את כוחות האופל אשר משתלטים על הלובן, המייצג את האור. משפט הסיום "כי ככה זה כשהחושך בא ואור הולך" ממחיש את הצורך להיאבק ללא ליאות בכוחות השליליים הפועלים בעולם.

במקום השלישי זכו נגה רוזנבלט ויובל שעיה, ממקיף ד', וכך כתבה ועדת השיפוט, הקומיקס שופך אור על הצד האפל הקיים בכל אחד מאיתנו ועל החובה של כל אחד להיות מודע לו ולמשול בו. ככתוב בציור: "האור ניצח את הצד האפל". פשטות הציור הופכת את הקומיקס לנגיש וכובש.

בציון לשבח זכו: נועה דקל (מקיף ד'), לירון מרינברג (מקיף ד'), איתי שטיינר (מקיף ד'), כהן נוה (מקיף ה'), מור רחמיאני (מקיף ח'), דביר בניזרי (מקיף ט'), עדן פרץ (מקיף ט').

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד