החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אודות המדרשה

הגדל

זרובבל חביב (1894 – 1987), עסק כל ימיו בפעילות ציבורית ברובד הלאומי והמקומי וכיהן כראש המועצה המקומית ראשון לציון בשנים 1939 – 1946. ביתם של זרובבל ושולמית חביב נבנה בשנות ה-20 של המאה ה-20 והיה ממוקם בלב הכרמים שמחוץ למושבה. גם כיום, כאשר ראשון לציון היא מהערים הגדולות בארץ, נשמר מראהו האותנטי של הבית שקירותיו שומרי סוד.  

לפני מותו, בחר זרובבל חביב להקדיש את ביתו הפרטי להקמת המדרשה לחקר חיבת ציון. לצד הבית הוקם אודיטוריום ובו כ-130 מקומות ישיבה. הבית והאודיטוריום משמשים כיום אכסניה למגוון פעילויות תרבות וחינוך הקשורות למורשת העם היהודי, המדינה והעיר על ערכיה הציוניים, בסביבה אותנטית ובאווירה אינטימית נעימה. הפעילות החינוכית עוסקת בסוגיות היסטוריות וערכיות בנושא מורשת העם והמדינה לצד התייחסות למציאות חיינו כאן ועכשיו. הפעילות החינוכית מוגדרת כ"יום עיון חווייתי לתלמידים", פרי מחקר, הפקה וביצוע בפועל של צוות ההדרכה.

הפעילות התרבותית עוסקת בנושא מורשת תרבות ישראל ובאקטואליה בחברה הישראלית. הפעילויות מתקיימות בשיתוף פעולה עם גופים ומרצים המומחים בתחומם, במטרה לספק לקהל הרחב והמתעניין חוויה תרבותית, מעניינת ומעשירה.

בשם צוות המדרשה, נשמח לראותך בקהלינו!

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד