החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

לשון ראשון 7- יצא לדרך

בין התאריכים 11-14 בפברואר 2014, יתקיים כנס "לשון ראשון", כנס ראשון לציון לשפה העברית. זוהי שנתו השביעית של הכנס וחשיבתו ומרכזיותו כבר אינם מוטלים בספק. הכנס הפך לאחד מעוגני התרבות העברית ושותפים לו משרד ראש הממשלה, משרד התרבות והספורט, ההסתדרות הציונית העולמית וגופי תרבות ארציים נוספים וחשובים.

בכנס מתקיימיםלמעלה מ- 30 אירועים הנערכים זה לצד זה: מושבים אקדמים בהשתתפות יוצרים ואנשי האקדמיה, מושבים לקהל הרחב בהשתתפות אישי ציבור ואנשי רוח הדנים בסוגיות תרבות שונות הנמצאות בכותרות, לצד מופעים מוסיקליים שבמרכזם העיברית.

השנה מתוכננים לכנס בין השאר קוקטייל של אורחי ראש הממשלה, מושב שמרכזו שאלת לימוד העברית בתפוצות, מופע משירי אבות ישרון, מופע במלאת 70 לפטירתו של שאול טשרניחובסקי, התיאטרון הקאמרי יחגוג 70 להיווסדו עם מיטב השירים מתוך מחזות הזמר הישראליים ועוד ועוד.

מידי שנה פותח את הכנס ערב ראש הממשלה, בו מוענק פרס ראש הממשלה ללשון העברית על שם אליעזר בן יהודה (הזוכה בתשע"ג היה הסופר חים באר), ופרס ראש הערייה על יצירתיות בשפה העברית על שם מאיר אריאל (בתשע"ג היה הזוכה ערן צור).

באירוע משתתפים כ 7000 אורחים הנפרשים על פני אוכלוסיות שונות בינהן ומגוונות בינהם אורחי משרד ראש הממשלה, אורחי ראש העיר, אנשי אקדמיה, תושבי העיר ראשון לציון, אנשי משרד החינוך, ועוד. חתך גילאים ממוצע 50-60  לחייהם.

לצפייה בטבלת אירועי הכנס לחצו כאן

רותי מקבי, מנהלת הכנס: "המשורר רוני סומק כתב על השפה העברית שהיא "קרוסלה בלונה פארק רב יופי". השפה העברית שפה עתיקה בת למעלה מ 3000 שנה שבאורח פלא קיימת ומתחדשת כל העת –הקדמוני לצד העכשווי, הרהוט לצד שפת הרחוב, התקני לצד הגלובאלי, כמעשה קרוסלה , יצירה שאין לה סוף. אין מקום טבעי יותר להעלות על נס את השפה העברית מאשר המקום בו חודשה לראשונה ,בה מתיישביה הראשונים, בני העליה הראשונה, הקימו כבר בשנת 1886 , את ביה"ס העברי הראשון בעולם "חביב" בו נלמדו כל מקצועות ההוראה בעברית.על כן, לקחנו על עצמנו בשנית להאדיר את השפה העברית ולהעמידה בקדמת הבמה בכנס לשון ראשון – כנס ראשון לציון לשפה העברית.הכנס מתקיים זו שנתו השביעית והוא מציג את פלאי השפה העברית על כל רבדיה וגווניה, במושבי אקדמיה ובמושבי עיון, בצד אירועים והפקות מקור .אל הכנס הארצי מגיעים מידי שנה בשנה רבבות משתתפים והוא אחד מעוגני התרבות המובילים. נשמח לראותכם בין המשתתפים! "

אירועים מיוחדים בהם ניתן לקחת חלק:  קוקטייל ערב לאורחי ראש הממשלה בתאריך 11.2.2014 עבור 150 אורחים, אירוע לציון 70 שנים לפטירתו טשרניחובסקי בשיתוף הספרייה הלאומית , 250 אורחים בתאריך  12.2.2014, אירוע השקה לדיסק משיריו של אבות ישורון בתאריך 13.2.2014 עבור כ 250  משתתפים ועוד. האירועים מתקיימים בשעות הערב.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד